Connect with us

Кире Ристевски со Ујпешт го освои Купот на Унгарија

Македонскиот репрезентативец Кире Ристевски со тимот на Ујпешт е победник на Купот на Унгарија. Во финалето Ујпешт славеше по продолженија (1-0) против Мол Фехервар чиј член е Висар Муслиу. Двајцата македонски репрезентативци го одиграа целиот меч и беа едни од најдобрите на теренот.

Стрелец на победничкиот гол за Ујпешт беше Кастрати кој погоди во 101.минута. Мол Фехервар во продолженијата остана со двајца фудбалери помалку на теренот поради исклучувањата на Рус и на Алеф.

Тимови

Advertisement

Facebook