Connect with us

Киеза и Влаховиќ го доближија Јувентус до финалето на Купот (ВИДЕО)

Јувентус го победи Лацио со 2-0 во првиот полуфинален натпревар од Купот на Италија. Римјаните сега ќе имаат тешка задача да ја надоместат оваа негатива на реваншот на „Олимпико“.

Федерико Киеза во 50.минута ја доведе „старата дама“ во предност, а Душан Влаховиќ го удвои водството во 64.минута.

Реваншот се игра за три седмици во Рим.

Во второто полуфинале се среќаваат Аталанта и Фиорентина.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови