Connect with us

Капитенот Пандев го храбри Несторовски: Форца, брат мој, ќе се вратиш посилен

Капитенот на националниот тим, Горан Пандев, испрати емотивна порака до Илија Несторовски кој се соочува со тежок миг во кариерата и поради повреда многу веројатно ќе го пропушти настапот на Европското првенство.

„Форца, брат мој, те познавам долги години и убеден сум дека ќе се вратиш посилен“, напиша Горан Пандев, порака наменета за Илија Несторовски.

Тимови

Advertisement

Facebook