Connect with us

Капитенот на Вардар, Дарко Мицевски, успешно опериран

Капитенот на Вардар, Дарко Мицевски, успешно e опериран откако доживеа сериозна повреда на скочниот зглоб на мечот против Охрид во второлигашката конкуренција. Тој заработи скршеница, за него сезоната е завршена, но испрати мотивирачка порака за соиграчите и за навивачите на Вардар, да истраат во обидот за враќање во елитата.


Мицевски се повреди во првото полувреме, но играше повреден до крајот на мечот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови