Connect with us

Канада ги сопре Французите во Бордо

Франција патува на Европското првенство без победа на последниот тест. Канада успеа да ги сопре Мбапе и соиграчите играјќи без голови на дуелот во Бордо.

Селекторот на Франција, Дидие Дешамп, го почна натпреварот без Мбапе, но откако увиде дека неговата селекција не може да постигне гол, го повика на помош новиот фудбалер на Реал Мадрид. Мбапе влезе на теренот заедно со Кингсли Коман во 74.минута, но не успеаја да ја пробијат одбраната на Канада.

Во финишот убава шанса не реализира Рандал Коло Муани, кој со удар со глава не беше прецизен по одличниот центаршут на Кингсли Коман.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови