Connect with us

Калверт-Луин го реши Вест Хем (ВИДЕО)

Евертон успеа да ја оствари третата победа во Премиер-лигата оваа сезона откако на гости го совлада Вест Хем со 0-1. Тоа е втор последовен пораз за „чеканите“.

Доиминик Калверт – Луин го постигна победничкиот гол за Евертон на овој меч. Тој изведе мала мајсторија во 51.минута и ја затресе мрежата на домаќинот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови