Connect with us

Калум Вилсон од пенал му донесе триумф на Њукасл (ВИДЕО)

Њукасл стигна до втората победа оваа сезона откако славеше минимално против Брентфорд со 1-0.

Калум Вилсон беше стрелец на единствениот гол за Њукасл. Тој успеа да реализира пенал во 64.минута од дуелот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови