Connect with us

Јувентус еден месец без Данило

Дефанзивецот Данило поради повреда нема да игра за Јувентус околу еден месец, соопштија од италијанскиот клуб.


Фудбалерот се здоби со повреда на левиот бутен мускул.


Бразилецот нема да може да учествува на дербито во Серија А против Милан на 22 октомври.


32-годишниот фудбалер се здоби со повреда за време на ремито меѓу Бразил и Венецуела (1-1) на 13 октомври.


Данило има одиграно 171 натпревар за „бјанконерите“, постигнувајќи девет гола и 10 асистенции.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови