Connect with us

Југослав Тренчовски замина од клупата на Академија Пандев: Тимот влезе во апатија…

Академија Пандев не успеа да го победи последнопласираниот Борец на домашен терен, ремизираше без голови, резултат што придонесе тренерот Југослав тренчовски да поднесе оставка. Претходно, Академија Пандев нанижа и неколку порази во низа. 

„Тимот влезе во апатија, ова морав да го сторам од морални причини. Резултатите не се според очекувањата, а во таква ситуација секогаш заминува тренерот. Тимот влезе во апатија и мора некако да се врати во колосек, се надевам дека промената на шефот на стручниот штаб ќе биде решението“, изјави Југослав Тренчовски. 

Академија Пандев в среда го очекува куп-дуел и ќе треба брзо да именува нов тренер. Можно решение е Шефки Арифовски кој е дел од клубот, а се споменуваат и Жикица Тасевски, Јане Николоски, Александар Таневски како имиња кои исто така би можеле да го наследат Тренчовски. 

    

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови