Connect with us

Јапонецот Такахара го засили нападот на Гостивар

Македонскиот прволигаш Гостивар доведе засилување од Јапонија. Масааки Такахара, 27-годишниот напаѓач од Фукуока ќе ја засили офанзивната линија на гостиварци.

Клубот пред неколку дена го најави овој трансфер, кој сега и официјално е реализиран.

Масаки Такахара доаѓа како слободен агент, има играно во пониските лиги во Германија и во Шпанија, а кариерата ја почнал во Шизугаку. Тој игра на левата крилна позиција.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови