Connect with us

Јани Атанасов во тимот на колото во Хрватска

Поранешниот младински репрезентативец Јани Атанасов се најде во тимот на колото во првенството на Хрватска. Хајдук Сплит во последното коло успеа со триумф на домашен терен да избори пласман на европска сцена, а Атанасов одигра одличен меч и се најде меѓу 11-те најдобри на спуштањето на завесата од хрватскиот шампионат.

Првенството на Хрватска мина во македонски знак ако се знае дека Аријан Адеми и Стефан Ристовски со Динамо Загреб ја освоија титулата, а Дарко Велковски со Ријека исто така обезбеди учество на европска сцена.

Advertisement

Facebook

Тимови