Connect with us

Јакуп Бериша потпиша за Шкупи

Младиот напаѓач Јакуп Бериша кој оваа зима ја напушти Шкендија потпиша договор со Шкупи. Тој во наредните 18 месеци се обврза да го носи дресот на прволигашот од Чаир. Потекнува од школата на Вардар, а сега вели дека му се остварил сонот да игра за Шкупи. 

„Ќе имам големо задоволство да играм за Шкупи. Тоа е клубот за кој навивав во детството, а сега ми се оствари сонот да потпишам договор и да го носам дресот на Шкупи. Се надевам дека ќе ја оправдам довербата на раководството“, изјави Јакуп Бериша за официјалниот сајт на клубот.   

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови