Connect with us

Интер сака да купи дефанзивец на Атлетико Мадрид

Интер ќе се обиде да го ангажира дефанзивецот Марио Хермосо од Атлетико Мадрид, пренесува „Газета дело Спорт“.

Лидерот во Италија сака да се засили на позицијата централен дефанзивец. Клубот од Милано е подготвен да му понуди на Шпанецот четиригодишен договор со плата од пет милиони евра годишно.

Во тековната сезона, 28-годишниот Хермосо одигра 35 натпревари на кои постигна два гола и една асистенција.

Договорот на играчот со Атлетико Мадрид е до крајот на оваа сезона. Поранешниот репрезентативец на Шпанија е проценет на 25 милиони евра.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови