Connect with us

Интер го покори Бергамо (ВИДЕО)

Интер успеа да оствари триумф на гости во Бергамо славејќи против Аталанта со 1-2. Сега тимот на Симоне Инзаги има 28 бода на врвот на табелата во Серија А, пет повеќе од Јувентус.


Хакан Чалханоглу во 40.минута од пенал го отвори резултатот во корист на Интер, а Лаутаро Мартинез зголеми на 0-2 во 57.минута.


Сепак, Џанлука Смакака во 61.минта постигна гол за надеж за Аталанта. Во финишот, домаќинот остана со фудбалер помалку откако беше исклучен Толои.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови