Connect with us

Хуманитарна акција на Шкупи за Драч

Раководството на Шкупи донесе одлука сите приходи од утрешниот натпревар на домашен терен против Академија Пандев да бидат донирани за настраданите во страшниот земјотрес што рано утрово го погоди албанскиот град Драч. 

„Иницијативата на раководството на „сино-белиот клуб“ е прифатена, да се солидаризираме и да им помогнеме на семејствата на жртвите кои ги загубија животите во земјотресот во Драч, во кој загинаа 18 лица“ – објави Шкупи на официјалната веб-страница.

Билетите за натпреварот Шкупи – Академија Пандев, што ќе се игра утре во 13 часот, се продават по цена од 100 денари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови