Connect with us

Хет – трик за Мартин Мирчевски во Србија (ВИДЕО)

Македонскиот интернационалец Мартин Мирчевски одигра одличен меч за својот тим Бачка Топола во првенството на Србија, Тој беше стрелец на хет – трик во триумфот од 3-1 против Колубара.

Поранешниот играч на Вардар и на Академија Пандев, првиот гол го постигна во 23.минута, а уште подобро продолжи и во вториот дел. Тој стрелаше и во 64. и во 71.минута, комплетирајќи хет-трик.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови