Connect with us

Хет – трик на Асенсио, убедлив триумф на Реал (ВИДЕО)

Реал Мадрид се врати на врвот на табелата во Ла Лига откако ја оствари петтата победа во новата сезона. На „Сантијаго Бернабеу“ лошо си помина Мајорка која загуби со 6-1.

Хет – трик постигна Марко Асенсио, Карим Бензема беше двоен стрелец, а во листата на стрелците се запиша и Иско. Единствениот гол за Мајорка беше дело на Ли Канк-ин.

Вилјареал го совлада Елче со 4-1.

Advertisement

Facebook

Тимови