Connect with us

Хари Кејн донесе триумф за Тотенхем против Фулам (ВИДЕО)

Тотенхем ја прекина лошата низа од два последовни порази и оствари минимален триумф (0-1) на гости против Фулам. Тимот на Антонио Конте сега има 36 бода, три помалку од четвртопласираниот Манчестер Јунајтед.

Хари Кејн беше човекот на одлука. Капитенот на Тотенхем стрелаше во 45.минута и донесе три бода. Тоа беше јубилеен 300. натпревар за Кејн во Премиер – лигата и успеа да го прослави со победнички гол. Воедно го достигна легендарниот Џими Гривс со 266 гола.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови