Connect with us

Грилиш го прекина одморот, Астон Вила ја прифати понудата на Сити?

Англискиот репрезентативец Џек Грилиш го прекина одморот и итно се упати кон Бирмингем, а потоа многу веројатно и кон Манчестер каде ќе ги изврши лекарските прегледи пред трансферот на “Итихад” вреден 100 милиони евра. Астон Вила и покрај отпорот ќе мора да ја прифати богатата понуда на Манчестер Сити.

Како замена од Бундес – лигата во Бирмингем ќе пристигне Леон Бејли за 40 милиони фунти.

Advertisement

Facebook

Тимови