Connect with us

Грегорич: Имав тешка година, ова е награда за сите напори

Австрија ја совлада Македонија со 3-1, а решавачки се чини дека беше вториот гол што го постигна Михаел Грегорич. По одличниот центаршут на Давид Алаба од левата страна, тој се снајде одлично и стрелаше.


„Имав тешка година, но овој гол на ЕВРО е награда за сите напори и моја награда за навивачите кои веруваа во нас. Му благодарам на Бога што постигнав гол“, изјави Грегорич.

Advertisement

Facebook

Тимови