Connect with us

Гостивар подобар од Слога Виница

Македонскиот прволигаш Гостивар ја совлада Слога Виница на пријателскиот натпревар одигран во Гостивар. Во првото полувреме немаше голови, а потоа гостиварци за три миути постигнаа два гола.


Иван Ивановски во 56.минута го отвори резултатот, а три минути подоцна погоди и Атиемвен.

Наредниот тест за Гостивар е против Генч Калемлер на стадионот во Гостивар.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови