Connect with us

Гостивар го претстави Берат Калкан како ново засилување

Македонскиот прволигаш Гостивар доведе уште едно големо засилување за пролетниот дел од првенството. Нов фудбалер на гостиварци е младинскиот репрезентативец Берат Калкан.

Тој доаѓа од Кашимпаша и ќе биде големо засилување за составот на Гостивар во вториот дел од сезоната во Првата лига.

Гостивар значително го засили својот тим оваа зима и се надева на уште подобар пласман од сегашната петта позиција на табелата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови