Connect with us

Гол-шоу на Шкендија и Рандерс на контролата во Анталија

Шкендија одигра без победник (3-3) на пријателскиот натпревар против данскиот прволигаш Рандерс Фреја, дуел на кој македонскиот првак се врати од два гола негатива и избегна пораз.

Мечот почна одлично за противникот, кој искористи едно непотребно истрчување на голманот Захов и дојде до водство. Агим Ибраими од пенал израмни на 1-1, по што Рандерс повторно дојде до предност, овојпат со 1-3. Тетовци сепак успеаја да се вратат, најпрвин Бесарт Ибраими намали на 2-2, пред Агим Ибраими со прекрасен гол од слободен удар да спречи пораз на македонскиот шампион на овој натпревар.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови