Connect with us

Ѓока означи почеток на подготовките на Шкендија (ФОТО)

И тетовска Шкендија ги стартуваше подготовките за новата натпреварувачка сезона.

“Црвено-црните“ под водство на тренерот Ернест Ѓока, стартуваа со тренинзите за настапите во ЛЕ. Од клубот си заминаа Самир Фазли, Агим Ибраими и Марјан Радески, а повратник е Егзон Бејтулаи.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови