Connect with us

Газдата на Нотингем Форест го нападнал судијата Пол Тирни

Нотингем Форест во последен момент го загуби натпреварот против Ливерпул (0-1) во 27. коло од Премиер – лигата. Дарвин Нуњез постигна гол во 99.минута од мечот за триумф на „црвените“.

По крајот на натпреварот имало тензија кај домаќините, а на теренот се симна и сопственикот на тимот Евангелос Маринакис.


Медиумите на Островот тврдат дека тој тргнал кон главниот судија Пол Тирни, викајќи му дека „ова се случува секоја недела“ и дека „играчите треба да се почитуваат“. Самиот Маринакис наводно бил придружуван од теренот од обезбедувањето и се обидел да го нападне Пол Тирни.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови