Connect with us

Гачевски со повик до Комитите: Кога е најтешко заедно да покажеме дека сме најсилни (ВИДЕО)

Вардар е во проблеми, но секако има амбиции да се врати во елитата. Вториот дел од сезоната во Втората лига почнува претстојниот викенд, а искусниот голман Филип Гачевски испрати порака до навивачите.


„Во сабота секој вардарец мора да биде на стадион. Играме за Комити, играме за Вардар. Вашата поддршка во овој момент ни е најпотребна, затоа што не смееме да дозволиме Вардар да пропадне. Сега кога ни е најтешко да покажеме заедно дека сме најсилни“, порача Гачевски.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови