Connect with us

Фудбалерките на дуел со Косово во Лигата на нации

Женската фудбалска репрезентација на Македонија денеска (13 часот) ќе го одигра вториот натпревар од Лигата на нации. На комплексот „Петар Милошевски“ на ФФМ, ривал на фудбалерките им е селекцијата на Косово.


Селекторот Кирил Изов и фудбалерките се надеваат дека ќе стигнат до првиот позитивен резултат, откако на стартот Македонија загуби од Бугарија со 0-1, минатиот месец во Скопје.

Косово и Бугарија одиграа реми без голови, така што евентуален триумф на денешниот меч значително би ја подобрил ситуацијата на Македонија во групата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови