Connect with us

Фратези го пропушта дербито со Рома

Интер потврди дека играчот од средниот ред Давиде Фратези има повреда на бутниот мускул на десната нога која најверојатно ќе го исклучи од претстојното дерби против Рома на 10 февруари.


24-годишниот Италијанец беше оставен на клупата при победата (1-0) на „Дерби д’Италија“ над Јувентус во неделата, а по натпреварот тренерот Симоне Инзаџо објасни дека не сакал да ризикува бидејќи играчот почувствувал болка за време на тренингот во деновите пред натпреварот.

Фратези оваа сезона за Интер настапи на вкупно 27 натпревари и забележа четири гола и четири асистенции.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови