Connect with us

Фенербахче ќе го откупи договорот на Езгјан Алиоски

Турскиот гигант Фенербахче одлучи да го откупи договорот на македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски. На крајот од сезоната раководството на клубот ќе му понуди 2,5 милиони евра на Ал-Ахли, со надеж дека ќе успее да го добие Алиоски во комплетна сопственост.


Оваа сезона Езгјан Алиоски игра како позајмен играч од Ал-Ахли.

Алиоски досега одигра 17 натпревари за Фенербахче. постигна еден гол и запиша две асистенции.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови