Connect with us

Фати го пропушта Европското првенство, мора на нова операција

Ансу Фати ќе мора да оди на операција на коленото за да ги реши своите проблеми со менискусот еднаш засекогаш, тврдат шпанските медиуми. Операцијата е закажана за следниот четврток, на 13 мај.

Како што се очекува, по операцијата, 18-годишниот талент ќе пропушти уште најмалку два месеци пред конечно да се врати на тренинзи. Ова ќе биде трета операција на Фати од ноември 2020 година.

Ова значи дека тој најверојатно нема да може да настапи на Европското првенство, на жал на стратегот на Шпанија, Луис Енрике и цела шпанска јавност. Целта на надежниот фудбалер е дека ќе се реши проблемот за да нема потреба од повеќе операции, а се вели дека се подготвува за претсезоната со Барса.

Тимови

Advertisement

Facebook