Connect with us

ЕСПН тврди: Македонскиот дрес е најубав на ЕВРО (ВИДЕО)

Американската телевизија ЕСПН го избра дресот на македонската фудбалска репрезенација за најубав дрес на Европското првенство. Фудбалската федерација на Македонија одлучи да ги врати старите дресови, со препознатливото сонце и македонските бои и симболи, откако новата верзија на „Јако“ не беше според вкусовите на фановите.

Advertisement

Facebook

Тимови