Connect with us

Ендрик му донесе победа на Бразил против Мексиканците (ВИДЕО)

Мексико и Бразил одигра одличен пријателски натпревар кој заврши со триумф на „кариоките“ од 2-3 и тоа со погодокот на Ендрик, новото засилување на Реал Мадрид, постигнат во шестата минута од судиското продолжение.

Бразил поведе преку Переира уште во петтата минута од средбата, а Мартинели зголеми на 0-2 на почетокот на вториот дел.

Мексико успеа да израмни со головите на Квинонес и на Мартинез, но Енрик во 96. минута постигна победнички гол за конечни 2-3.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови