Connect with us

Елмас стартер, Наполи го декласира Баерн на „Алијанц арена“

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас беше стартер за Наполи на пријателскиот натпревар против германскиот првак Баерн Минхен. Италијанскиот тим славеше со убедливи 0-3, а Елмас имаше неколку одлични продори во првото полувреме.

Наполи стигна до победата во вториот дел. Виктор Осимен двапати погоди за две минути, во 70. и во 71.минута и донесе водство, а третиот гол беше дело на Зинедин Мачач во 86.минута од дуелот.

Advertisement

Facebook

Тимови