Connect with us

Елмас: Сега почувствувавме колку е големо Европското првенство

Да се научи од грешките од овој натпревар и во следните два да се одигра во подобро издание порачува по поразот од Австрија на стартот од Европското првенство Елиф Елмас

„Одигравме добро прво полувреме, сега почувстуваме колку е големо Европското првенство, имаме уште два натпревар, ништо не е загубено, ќе научиме од ова и на другите натпревари ќе излеземе со поголема самодоверба. Имавме добри моменти на мечот, а Австрија можеби само за нијанса беше подобра од нас. Сега треба да се одмориме и да се подготвиме за вториот меч против Украина“ – вели Елмас.

Advertisement

Facebook

Тимови