Connect with us

Елмас ја доби капитенската лента на Наполи

Македонскиот фудбалски репрезенативец Елиф Елмас денеска за првпат се појави како капитен на Наполи. Тој беше предводник на тимот на денешниот пријателски натпревар против Јуве Стабија.

„Наполитанците“ славеа со 3-0, а на овој меч играа и новите фудбалери Симеоне, Распадори и Ндомбеле.

„Ова беше уникатно чувство за мене, да бидам капитен на Наполи. Им благодариме на навивачите кои дојдоа да нѐ поддржат на овој пријателски натпревар. Новите фудбалери имаат одличен квалитет и верувам дека ќе се вклопат успешно во тимот. Од утре се подготвуваме за мечот со Фиорентина“, изјави Елмас.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови