Connect with us

Елмас и Чурлин не се двојат од звучникот: Ечи Гоце Арнаудов кај репрезентативците (ВИДЕО)

Селекторот Игор Ангеловски во ексклузивната колумна „Дневникот на селекторот“ на МАКФУДБАЛ објасни дека на предлог на Елиф Елмас, кој ги собира парите од казни за репрезентативците, од насобраниот буџет е купен огромен звучник, а заедно со Дарко Чурлинов се задолжени за „диџејството“. Звучникот ги следи репрезентативците во соблекувалната пред тренинг, во ресторан, за време на доручек, ручек и вечера.

Ечат македонски песни од Гоце Арнаудов и останатите…Во комплетно македонски ритам, фудбалерите ги ситнат часовите до првиот натпревар против Австрија, на 13 јуни, во 18 часот…

Advertisement

Facebook

Тимови