Connect with us

Дориев играч на месецот во Узбекистан

Македонскиот интернационалец Љупчо Дориев игра во одлична форма во првенството на Узбекистан. Тој е избран за фудбалер на месецот.

Во месец мај тој одигра пет натпревари за тимот на Согдиана и постигна дури седум гола. Со тоа дефинитивно заслужи да биде избран за најдобар фудбалер на шампионатот на Узбекистан.

Неговиот тим Согдиана по десет одиграни кола се наоѓа на седмата позиција со 14 освоени бода, пет помалку од лидерот Насаф.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови