Connect with us

Димитар Митровски на проба во Варта Познањ

Поранешниот младински репрезентативец Димитар Митровски е на нова проба. Откако не успеа да се наметне во Партизан, а кусо тренираше со тимот на Работнички, тој сега е на пробен период во полскиот прволигаш Варта Познањ.

Полскиот клуб објави дека Митровски заедно со Французинот Абдуалае Оутара ќе се обиде да се избори за договор доколку успее да ги убеди раководните луѓе на клубот во своите квалитети.

Advertisement

Facebook

Тимови