Connect with us

Ди Марија донесе триумф за Аргентина (ВИДЕО)

Светскиот првак Аргентина оствари минимален триумф (1-0) против Еквадор на пријателскиот натпревар одигран во Чикаго. Анхел Ди Марија го постигна единствениот гол во 40. минута од мечот.

На негово место на стартот на вториот дел во игра влезе Лионел Меси.

Еквадор беше буквално безопасен кон голот на светските шампиони.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови