Connect with us

Џенаро Гатузо е новиот тренер на Хајдук Сплит

Италијанската фудбалска ѕвезда Џенаро Гатузо е новиот шеф на стручниот штаб на Хајдук Сплит. Тој ќе биде тренер на македонскиот репрезентативец Александар Трајковски во новата сезона.

Последен пат Џенаро Гатузо беше на клупата на францускиот прволигаш Олимпик Марсеј, а претходно работеше и во Сион, Милан, Наполи, Палермо и во Валенсија.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови