Connect with us

Џејми Варди се сели во Саудиска Арабија?

Фудбалерите на Лестер се на добар пат да се вратат во Премиер – лигата бидејќи во моментов се второпласорани зад Ипсвич во Чемпионшип.


Следното лето би можеле да останат без Џејми Варди по една деценија играње за „лисиците“.

Актуелниот договор на напаѓачот истекува на лето, а тоа сакаат да го искористат саудиските клубови Ал-Шабаб и Ал-Кадисија.

Варди е во Лестер од 2012 година и полека напредуваше до натпреварите на најголемата сцена. За тимот има одиграно 446 натпревари со 177 голови и 69 асистенции.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови