Connect with us

Дени Илиев завршува со Арсенал?

Повремениот македонски репрезентативец, Дејан Илиев најверојатно ќе стави крај на соработката со англискиот премиерлигаш Арсенал. Македонскиот голман уште како тинејџер од Беласица замина во гигантот од Лондон, меѓутоа не успеа да брани за сениорскиот состав на „топчиите“.


Тој беше дел од младинскиот тим, потоа продолжи и во составот У23 на Арсеналм а замина и на позајмици во други клубови од Англија, Словачка и од Полска.


Англиските медиуми истакнуваат дека Арсенал до крајот на овој месец ќе ја заврши соработката со Дејан Илиев. Тој во моментов е на позајмица во Серед.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови