Connect with us

Дембеле веќе размислува и за заминување од ПСЖ?

Францускиот репрезентативец Осман Дембеле беше доведен во ПСЖ како големо засилување, но очигледно дека не успеа да се адаптира брзо на системот на игра на тренерот Луис Енрике. Поради ова, како што тврдат медиумите на Островот, тој размислува да си замине, а во опција се Арсенал и Тотенхем каде би заминал на позајмица.


ПСЖ го купи Дембеле за 55 милиони евра ова лето, но тој досега нема постигнато ниту еден гол на стартот на сезоната.


Дембеле не реагира добро на критики, ги имаше и во периодот додека беше член на Барселона, па јавно побара да биде продаден.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови