Connect with us

Дарко Чурлинов стрелец за Барнли У-23

Македонскиот репрезентативец Дарко Чурлинов имаше одличен настап за У23-тимот на Барнли. Успеа да постигне погодок во триумфот од 2-0 и одигра квалитетни 70 минути.

Крилниот напаѓач постигна гол во 42.минута од мечот, со удар од 20 метри.

Медиумите на Островот најавуваат дека Чурлинов набрзо би можел да биде подготвен и за враќање во првиот тим на Барнли.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови