Connect with us

Даниел Георгиевски: Ја разбудив сопругата во 5.30 кога Македонија се пласира на ЕВРО

Поранешниот македонски репрезентативец Даниел Георгиевски живее во Австралија и го опишува моментот кога Македонија се пласираше на Европското првенство. Нашиот национален тим успеа да го добие бараж – плејофот против Грузија (0-1) со голот на Горан Пандев во Тбилиси, а Георгиевски по завршувањето на мечот врескал од среќа во пет часот наутро.

„Беше пет и пол часот наутро. Врескав многу гласно и ја разбудив сопругата кога Македонија се пласираше на Европското првенство. Се чувствував како да сум дел од тимот. Играв со голем дел од тие момци“, изјави Даниел Георгиевски за „Оптус спорт“.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови