Connect with us

Дани Олмо погоди за водство на Шпанија (ВИДЕО)

Шпанија има предност од 1-0 на четвртфиналната пресметка против Германија во Штутгарт. Дани Олмо е стрелец на голот за „црвената фурија“.

Фудбалерот кој влезе како замена за Педри од клупата за резерви, погоди во 51.минута по асистенцијата на Ламин Јамал.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови