Connect with us

Чиста мрежа за Столе Димитриевски, осмо реми за Рајо

Рајо Валјекано одигра реми без голови на домашен терен против Селта. На голот на домашниот тим беше македонскиот репрезентативец Столе Димитриевски кој уште еднаш оваа сезона успеа да ја сочува мрежата.

Тоа е дури осмо реми за Рајо Валјекано по 16 одиграни кола, па тимот се наоѓа на десеттата позиција. Рајо нема победа на последните шест натпревари во Ла Лига.

Селта е во опасната зона со само 10 освоени бода.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови