Connect with us

Бујар Ислами замина од клупата на Ренова

Шефот на стручниот штаб Бујар Ислами заминува од Ренова. Поради лошите резултати на тимот во последниот период, стратегот на „гипсарите“ одлучи да поднесе оставка од функцијата.

Ренова загуби и од Струга Трим Лум во последното коло, нанижа веќе шест порази во новата сезона и се наоѓа на претпоследната позиција на табелата. Очигледно дека на тимот му е потребна промена за работите да тргнат во позитивен правец. 

Бујар Ислами доби нов едногодишен договор на почетокот на сезоната откако Ренова лани заврши на четвртото место и беше дел од квалификациите во Лигата на Европа. 

На утрешниот меч од Купот на Македонија против Струга Трим Лум, тимот на Ренова ќе го предводи спортскиот директор Фисник Нухиу. 

 
  

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови