Connect with us

Бујар Хајдари потпиша за Воска Спорт

Младиот напаѓач Бујар Хајдари ја засили Воска Спорт. Тој беше дел од албанскиот клуб Влазнија, но одлучи да го раскине договорот и се врати во македонскиот шампионат каде во претстојната сезона ќе го носи дресот на Воска.

Хајдари претходно беше член и на Скопје, Работнички, Шкупи, како и неколку швајцарски нисколигаши.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови