Connect with us

Буфон му одбрани пенал на Берарди – пантерска одбрана на 43 години! (ВИДЕО)

Јувентус вечерва со 1-3 славеше над Сасуоло во меч од 36. коло од италијанската Серија А. 43-годишниот чувар на мрежата на крајот од сезоната ќе си замине од „старата дама“, а вечерва тренерот Пирло му даде шанса на искусниот голман да застане меѓу стативите.

На стартот од натпреварот беше досуден пенал за домашниот состав, а Џиџи Буфон како „пантер“ му го одбрани пеналот на Берарди.

Advertisement

Facebook

Тимови